Fészek Művészklub
Kulturális befogadótér, Színház, Kiállítóterem
A Fészek 1901-ben a művészek közadakozásából létesült a legkülönbözőbb művészeti ágakban tevékenykedő hivatásos művészek összefogására, alkotó szellemű eszmecseréjére, művészi és emberi kapcsolatuk szolgálatára. Az első alapszabály szerinti célja „a művészek társas érintkezésének előmozdítása, hogy az eddig szétszórt csoportok egy közös, meleg fészekben találkozhassanak, s ott együttes érintkezés és termékenyítő eszmecsere útján a művészetnek szolgálhassanak. Ez az intim belső kapocs adja meg az egyesületnek erkölcsi súlyát kifelé is.”
Az építő-, képző- és iparművészek, színház-, zene-, tánc- és artistaművészek, film-, fotó- és televízióművészek, írók, újságírók és elméleti szakembereknek, a mindenkori progresszív kortárs alkotásoknak bemutató színtere, ifjú művészek és a már elismertek legújabb vagy csak itt látható-hallható kezdeményezéseinek megmutatkozási bázisa.
A múltban és a jelenben is irodalmi előadásokat, műsoros esteket, hangversenyeket, filmvetítéseket, kiállításokat, vitákat, konferenciákat rendezett és rendez. Színvonalas – elsősorban művészeti gyűjtőkörű – szakkönyvtárat és olvasótermet tart fenn. Biztosítja a társas élet kereteit, otthont ad a művészeti szövetségek és a kulturális közélet különböző hazai és nemzetközi megnyilvánulásainak, rendszeres találkozókat szervez a hazánkba látogató külföldi művészekkel.